| TheShadowRo a întrebat:

Vreau sa trimit un colet prin posta undeva la 20 de km. Carcasa fiind una mid tower cat ar costa sa o trimit din Timis, satul Pecia Noua in Timis, comuna Cenad? Is 22 de km pana acolo pe ruta cea mai buna. Ms

Răspuns Câştigător
| GabiDumitrescu a răspuns:

Tariful pe greutate la 19 kg e sub 30 RON. Daca vrei ramburs/asigurare a coletului pentru o anumita valoare, o sa creasca suma, dar ramane rezonabila. Probabil in jur de 80 RON cu o asigurare pe valoare de 1000 RON. Nu de alta, dar m-a costat 98 RON ca sa trimit o placa video din Romania pana in SUA acum vreo luna si ceva...

9 răspunsuri:
| LittlePoppy a răspuns:

Daca trimiti prin Posta, nu te intereseaza pe tine ruta. Depui coletul la Oficiul postal de la tine din sat si va fi livrat destinatarului. Insa la 20 Kg te va costa ceva.

| TheShadowRo explică (pentru LittlePoppy):

Cam Cat Ca Idee
Ms Anticipat

| Panamax a răspuns:

Por sa fie si 200km tot atat costa.
Transportul il achita intotdeauna cumparatorul.

| TheShadowRo explică (pentru Panamax):

Eu Am Întrebat Daca Ar Sti Cat Ar Costa El In Sine Ca Acel Pc Il Trimit Unei Rude Si Ma Interesează Cat Ar Costa Sa Stiu De Au Cum Sa Il Ridice

| Panamax a răspuns (pentru TheShadowRo):

Cat ai stat sa scrii pe aici aflai daca intrai pe site-ul Postei Romane.
Vrei sa intru eu sa ma uit?

| TheShadowRo explică (pentru Panamax):

Da Te Rog?

| darrio2007 a răspuns:

Https://www.posta-romana.ro/......terne.html
Puteai cauta si tu decat sa te chinui sa intrebi pe aici de mai bine de trei ore.

| anonimg a răspuns (pentru darrio2007):

Cel mai bine este sa sune la posta in zilele si orele lucratoare la numarul de pe site.

| DraganAlexandru a răspuns:

Salut,

Recomand aceasta firma pentru curierat national si international ->
https://tinyurl.com/transport-international