| alex055 a întrebat:

Vreau sa vin si eu din Anglia in Romania, stiti cumva daca o sa intru in carantina?

Răspuns Câştigător
| alina2k18 a răspuns:

Doar daca ai avut contact cu un bolnav confirmat.
Otherwise IZOLARE ACASA 14 ZILE si eventual si dupa ca te infecteaza alti inconstienti de ii cauta jandarmii acasa si ei joaca in deplasarewinking

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Stai acolo. Nu pentru ca diaspora e de vina pentru răspândire si pentru ca acolo sunt sanse mai mici ca sistemul de sanatate sa intre in colaps

| Yuoia a răspuns:

Intri in carantina automat, indiferent de unde vii. Daca mai sunt zboruri. Nu cum s-a spus unde ai dat funda. Iti spun pentru informare, nu pentru recompense.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Intri in carantina. Sincer mai bine rămâi acolo decât sa te târască ăștia pe aici prin carantina ca ultimul... măcar acolo stai liber. Intr o luna doua eu cred ca se termina virusul asta.

| alex055 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc de raspuns. O zi buna!

| c0pil1n a răspuns:

Stai naibii acolo. Din vina voastra s-a extins virusul la noi! Incompetentilor!

| alex055 explică (pentru c0pil1n):

Trebuia sa de-a un roman un raspuns de asta ca nu se putea. V-ati facut provizii? Paine, mancare de toate?

| darrio2007 a răspuns (pentru alex055):

Are dreptate. Daca nu iti arde buza sa vii acasa, stai acolo. De unde crezi ca s-a extins virusul in Romania, de la cei care se intorc din Italia, cand puteau sta acolo, referitor si la sistemul sanitar. Pentru majoritatea, Romania era tara de rahat. Dar acum se intorc la rahat.