| anonim_4396 a întrebat:

Vreau si eu idei pentru ce pot gati de ziua mea, adica vreau si eu retetele! Multumesc. Dar ceva mai special. Si as vrea si informati despre acele retete.

Răspuns Câştigător
| InSaN3 a răspuns:

Cateva retete facute de mama www.retete-carmen.com :))

1 răspuns:
| Iulia1231 a răspuns:

Aceasta este o reteta usoara. Tort de biscuiti. Intr-un vas se amesteca la foc mare cu telul o sticla de 0, 5l lapte cu un castronas de zahar si unul de unt, bucati de ciocolata sfaramate pana ce laptele fierbe. Intr-un alt vas se pun 300 gr. biscuiti faramati, nuci si stafide care se amesteca cu crema de sus. Pe un platou se aseaza crema obtinuta, i se face o forma si se pune in frigider. Dupa aproximativ 4 ore se poate servi. Sper sa iti placa reteta.