| anonim_4396 a întrebat:

Vreau și eu model sau poate îmi dați o idee cum pot formula o declarație privind acordul de prelucrare date cu caracter personal. Trebuie scris de mână, semnat, apoi trimis pe email. Am tot cautat pe internet, însă găsesc doar model după anumite societăți, școli, alte companii și nu știu cum ar trebui formulat pentru ca nu am făcut asta niciodată. Este pentru luarea în evidență de către un ONG a unei persoane descoperite cu cancer.
Multumesc!

1 răspuns:
| 19flo79 a răspuns:

Scrie simplu:
Conform legilor in vigoare, societatea noastra se obliga sa protejeze toate datele cu caracter personal iar prelucrarea lor se poate face doar cu accepul persoanei (Pinochio Aurel)

Data Semnatura