| Lollypop a întrebat:

Vreau si eu niste filme care v-au facut sa plangeti.Gen cu povesti frumoase si impresionante. Fundahappy.

Răspuns Câştigător
| PeAcE a răspuns:

Poi...

Eu am vazut multe filme de acest fel, dar sa vedem cateva mai speciale:
If only- e un film la care daca nu plangi inseamna ca nu ai nici pic de inima. Il recomand oricui vrea sa planga putinsad!
A walk to remember- este un film impresionant. Cred ca l-am vazut de zeci de ori si de fiecare data mi-au curs cateva lacrimi. Nu poti fi impartiala in fata unei morti atat de infantila.
Vesnicul Twilight-pe care ti-l recomand daca nu l-ai vazut. Merita macar prima parte-e cea care imi place cel mai multblushing!
Daca prin vreo minune nu ai vazut Titanic atunci nu ezita si urmarestel. Nu o sa te dezamageasca!
The notebook este un film foarte emotionant. O poveste cu un sfarsit foarte trist dar si romantic.
Sweet november va fi si la TV pe acasa parca. E un film foarte frumos si merita vizionat.
De asemenea iti mai recomand si:
Dear john
Letters to Juliet
Ps:I love you
Remember me
si My sassy girl.

Pe toate le-am vazut si iti pot spune ca merita vazute daca estin amator/toare a genului!

22 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Să mă facă să plâng?
Doamne ferește! Sunt filme, eu am plâns și plâng după mama care nu o mai am nu după niște imagini.
Pa, pa.

| Gizăz a răspuns:

A. I. Artificial Intelligence. E din 2001. Nu m-a făcut să plâng dar m-a impresionat destul de mult la vremea respectivă. E în regia lui Spielberg dar se vede din plin contribuţia lui Kubrik.

| Lora a răspuns:

Titanic

| pwp a răspuns:

Remember me, titanic, unu cu o gorila care a salvat un baietel dintr-o roata in flacari...

| Biank_7620 a răspuns:

Dear john :X:X

| Iuliaana a răspuns:

Cateva filme care m`au facut sa vars cateva lacrimi:
The little secrets
A walk to remember
The curious case of Benjamin Button
Edward scissorhands
Titanic
Lantul amintirilor happy

| Angel_5977 a răspuns:

I walk to remembar cel mai fain film:X

| anyska a răspuns:

Hachiko - chiar am plans la filmu asta sad!

| ღYasumiღ a răspuns:

Tb sa vezi Koizora(Sky of love). Mie mi se pare mai emotionanta drama, dar exista si film.Aici poti sa te uiti online si cu subtitrare in engleza:http://www.dramacrazy.net/japanese-drama/koizora/
Am uitat sa-ti zic ca e cu actori japonezi si se vorbeste in japoneza :D Chiar merita!

| geany_9157 a răspuns:

Eu iti recomand filmele indiene.pe mine una de cate ori ma uitam la filme ma faceau sa plang sunt foarte frumoase si impresionate.iti dau un nume de un film. jaan e mann e super

| Hibriiiid a răspuns:

Pai. Un film impresionant (din punctul meu de vedere) ar fi 'A Walk To Remember'. Eu am plans si desii l-am vazut de peste 15 ori nu ma mai satur de el. Sper sa iti placa.happy

| yoyodedeea a răspuns:

The notebook, hachiko, keith(n-am plans da e f frum:X), seven pounds...

| freehugs a răspuns:

Pai filmul care m-a facut sa plang cel mai mult a fost Hachiko:a dog story, au mai urmat The Notebook, My sister's keeper, Titanic, A walk to remember si December Boys.

| iBubble a răspuns:

A walk to remember blushing
Troia blushing
si nu cred ca am mai plans la altele laughing

| zxzx a răspuns:

Trebuie sa vezi neaparat "Simon Birch", e un film mai vechi, dar cu o poveste foarte impresionanta!

| Crystal1807 a răspuns:

Playfull Kiss e o drama koreeana amuzanta si romantica ...pe vikii o ai subtitrata in romana daca vrei sa o vizionezi

| MICHAel a răspuns:

Lantul amintirilor - nu l-am privit niciodata dar din cate am auzit este vechi dar impresionant
Bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe mine m-a facut sa plang filmul hachiko a dog story.era vorba despre un caine.chiar daca nu pare dupa nume pe mine m-a facut sa plang. e drama

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

- Remember Me
- Eu si Marley
- The Last Song
- Apocalipsa
sper ca te-am ajutat! >big grin

| AvonWbusiness a răspuns:

Este la sfarsitul videoclipului :(( http://www.youtube.com/watch?v=bkan9PhUKmU

| DeUtZzZa123 a răspuns:

Titanicul este singurul film care m-a facut sa plang...:-D