| Yee a întrebat:

Yee(Salut)! Cum fac sa scap de matreata? M-a disperat, ma spal cu Hadan Shoulder, cu Clear dar nimic nu ma scapa de ia! In plus s-ar putea sa fiu paranoic dar cred ca imi cade parul din cap.
Stiti vreo metoda?

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Daca nu te corectai nu vedeam greseala. Dar m-a amuzat tare cuvantul "mareata". laughing
Daca te uiti mai jos, a mai scris si altcineva la fel. happy

Yee, este bun head&shoulder. Dar ca sa fie eficient trebuie ca sa te speli pe cap de doua ori cu acel sampon la aceeasi spalare. Si trebuie s ate speli pe cap o data la doua zile. In felul acesta se va reduce si matreata si caderea parului.
De regula stresul este principalul factor al matretii. Cauta sa ai o viata linistita si fara griji.

12 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Te dai cu ulei de cocos, masezi scalpul, lasi sa actioneze aprox o ora si dupa te speli normal pe par.

| baru a răspuns:

Mesteacan, este bine de adunat seva primavara. Garantat scapi de matreata.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Ca sa scapi de ea ar trebui sa te speli minim 1 luna cu primul sampon si sa te clatesti cu apa calda dupa ce te speli cu sampon.

| DaniTDCI a răspuns:

Yee! mergi la o farmacie si ceri un sampon de matreata

| Lostlyric a răspuns:

Metodele de mai sus iti vor fi folositoare, insa iti recomand sa nu te speli pe cap cu arabi happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"HADAN Shoulder" big grin mor

| Nyya a răspuns:

Încearcă șampon de cal de la farmacie dar nu doar șampon. Într-o sticlă de jumătate pui un sfert de șampon și restul apă, agiți bine și gata. Încearcă să te speli timp de 2 săptămâni și vezi dacă funcționează(depinde și de păr)

| Señor1ta a răspuns:

Șampon anti măreață de la farmacie

| Señor1ta a răspuns (pentru Señor1ta):

Mătreață*

| Señor1ta a răspuns (pentru anonimg):

Da, măreață... laughing eu folosesc head&shoulder o dată pe săptămână, dacă îl folosesc mai des îmi apar câteva bubițe întrucât este foarte puternic, dar mă scapă de mătreață.

| anonimg a răspuns (pentru Señor1ta):

Daca nu te corectai nu vedeam greseala. Dar m-a amuzat tare cuvantul "mareata". laughing
Daca te uiti mai jos, a mai scris si altcineva la fel. happy

Yee, este bun head&shoulder. Dar ca sa fie eficient trebuie ca sa te speli pe cap de doua ori cu acel sampon la aceeasi spalare. Si trebuie s ate speli pe cap o data la doua zile. In felul acesta se va reduce si matreata si caderea parului.
De regula stresul este principalul factor al matretii. Cauta sa ai o viata linistita si fara griji.

| Harlygabriela a răspuns:

Eu folosesc clear cu bulina galbenă ( este pentru păr gras) eu sunt destul de mulțumită, așa și eu am avut problema aceasta mie mătreața mi-a trecut cam la a 5 spălare, cred că ai făcut mătreață deoarece ai schimbat șamponurile, nu îți fă griji că îți cade e și normal se regenerează plus că temperatura este cam scăzută și asta afectează, vara nu o să cadă chiar așa tare îți spun din propria experiență?

| Diana123567 a răspuns:

Măreața ti a apărut din cauza ca ai schimbat șamponul, și mie mi s-a intamplat, trebuie sa iti alegi doar un șampon si sa il folosesti tot timpul..Nu o vei mai avea in 2-3sapt. Și nu te panica ca iti cade părul, se regenereaza