| catineanu33 a întrebat:

Zilele acestea mi-am cumparat o placa video AMD Radeon HD 7350 problema este ca dupa instalare nu imi apare nimic jos langa ceas si nici nu se instaleaza nimic am reinstalat win-sul si nici asa nimic eu folosesc win-xp si acolo pe pagina zice ca e compatibil configuratia pc-ului meu: DualCore Intel Pentium E5200, 2500 MHz (12.5 x 200) Asus P5KPL-AM (DDR2-800 DDR2 SDRAM) va rog sa ma ajutati in privinta acestei probleme am mare nevoie de aceste drivere daca aveti care va o solutie mai buna de cat pagina lor oficiala

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Daca ai cumparat placa aia ar trebuie sa vina si cu un CD, iar pe acel cd ai driver, trebuie sa instalezi driveru si aia e tot, dupa dai restart si gata. Odata ce placa video intra in slotu de pe placa ta de baza aia e tot. daca nu intra atunci nu aveai cum o pune, deci e compatibila.Nu ai driver asa ca nu are ce sa iti apara unde spui tu nimic.Instaleaza driveru placii asteai video si dupa o sa mearga.Si ceti trebuie tie driver la procesor sau la memoria ram.Nu ai nevoie de nimic, ai nevoie de driveru placii video care il ai acolo in cutia ce ai cumparat-o.

| catineanu33 explică (pentru relian):

E second-hand placa si nu am cd la ea am fost pe pagina AMD acolo la instalare au detectat-o insa nu imi instaleaza driverele desi au si pentru windows-xp 32 si tot nu merge