| Wehrmacht a întrebat:

5 intrebari:
1.Pentru gaming ce ar fi cel mai bine? PS, Xbox sau PC? P
2. e rarbg sunt jocuri si pnt ps si xbox si pc. Daca le descarc in pc merge sa le transfer pe ps sau xbox?
3.Jocurile pnt PS/Xbox au cerinte la fel ca cele pnt PC?
4. Daca se strica? e scumpa inlocuirea pieselor PS, Xbox?
5. Ce ma preocupa cel mai mult...gameplay si grafica.Care le are mai bune?

1 răspuns:
| yhsay a răspuns:

1. Eu prefer PS, controllerul de Xbox e cam naspa; desi Xboxul am inteles ca suporta mai multe jocuri.

2. Ca sa continui, ideea e ca pentru PS trebuiesc "sparte" cum ar veni, sa stai sa cauti pe net cum sa crack-uiest, iar pe Xbox trebuie scris jocul intr-un anumit fel si nu toate merg. Plus ca din ce-am vazut in ultima vreme, la PS, sunt din ce in ce mai greu de hack-uit.

La 3 si 4 nu stiu sa-ti raspund sad pare rau...

5. Din nou, depinde de joc, de exemplu ultimul Mortal Kombat - pe PC are niste personaje in plus pe care le poti descarca iar pe PS a durat cateva luni bune pana au aparut - pe Xbox n-am apucat sa-l joc, nu mai gaseam dvd-ul sad. Cred ca depinde de PS/Xbox cat de performant este la capitolul grafica si depinde de joc la capitolul gameplay. Am jucat L.A. Noir pe ambele dar era absolut groaznic pe Xbox din cauza controller-ului.