| Adrian_Horotan_1996 a întrebat:

A avut cineva problema la placa audio Realtek HD? mai nou de cand am pus alt windows nu mai detecteaza panoul din spate nici un jack ca e boxa,microfon sau casti nu prea am gasit solutii am resetat si biosul, am demontat si montat la loc pc-ul sa vad daca are ceva acolo dar tot nu am reusit sa rezolv, stie cineva daca se mai poate repara? altfel voi ajunge sa imi cumpar o placa de sunet noua

Răspuns Câştigător
| alexy19a a răspuns:

Nu există aşa ceva cum a zis mihai. Din moment ce ai avut xp de ex şi ai pus wind 7 nu îţi mai citeşte driverul audio.
Dacă ai windows7 pus acum descarcă acest program, îl instalezi şi dai restart. Va merge pentru că aşa mi-a făcut şi mie.http://drivers.softpedia.com/......s-7.shtml.

Dacă ai alt windows anunţă-mă pentru aţi căuta un driver compatibil cu windowusul tău. Sper că te-am ajutat.
Aprp nu are legătură cu placa de sunet.

| Adrian_Horotan_1996 explică (pentru alexy19a):

Am incercat sa imi pun windows xp sp 3 dar nici asa nu merge indiferent ca fac update la driverul de sunet sau pun unul mai vechi

| alexy19a a răspuns (pentru Adrian_Horotan_1996):

Bun. Şi zi mai clar. Acum ce windows ai?

3 răspunsuri:
| M1hai a răspuns:

Exista posibilitate sa ti se fi ars placa de sunet de pe placa de baza, asa am patit si eu, deci cumpara o placa de sunet externa, altceva nu ai ce face