| Mihai_Gheorghe_1985 a întrebat:

Abonamentul meu la RCS&RDS este de 500 mb/s dar in orice speed test am viteza de 280/300 mb/s iar cand i-am intrebat mi-au spus ca poate fi de la hardware-ul meu, eu am un PC foarte bun, poate fi ceva de la Windows?
Folosesc Windows Proffesional, ultima versiune, Windows-ul este activat.

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Nu o sa ai niciodata viteza maxima mentionata in contractlaughing Eventual poti incerca un cablu gigabit de retea, ala iti poate aduce cativa zeci de mega in plus.

4 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Zi-ne totusi si noua ce PC "foarte bun" ai si cum e conectat la internet.

| Mihai_Gheorghe_1985 explică (pentru GabiDumitrescu):

Ca idee are i9 9900k si 2060 super
64 gb ram ddr4 hyperx

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Mihai_Gheorghe_1985):

Placa video e irelevanta. Pe partea de stocare ma intereseaza. In principiu cred ca ai si un SSD pe-acolo, deci sa zicem ca e ok. De unde vine netul la el si prin ce trece pana acolo?

| marinaru777 a răspuns:

Daca ai 500mb/s in contract de obicei se imparte la 8, cred ca ai maxim 60 mb