| Stefanuq a întrebat:

Acum 2 zile cand pune-am laptopul la incarcat se aprindea o luminita portocalie.
Acm sta 30 secunde portocalie dupa se face alba.Iar atunci cand laptopul este aprins se stinge si se aprinde ecranul ca si cum scot si pun incarcatorul

1 răspuns:
| adryang78 a răspuns:

Led-ul portocaliu indică faptul că acumulatorul laptop-ului se încarcă. Din moment ce devine albă, e clar că ai o problemă cu acumulatorul (bateria laptop-ului). Tot din cauza asta se stinge și se aprinde display-ul. Mergi la un service.