| OhGodWhy a întrebat:

Ajutor!
Nu stiu de ce, dar imi mere sunetul din boxe de la laptop si din casti in acelasi timp.Nu pot sa ascult doar in casti,fiindca se aude si din boxe.
De ce, am toate driverele updatate.totul verificat si totusi nu stiu cum sa opresc asta!?

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Ca sa asculti ceva diferit in casti si ceva diferit la laptop trebuie sa ai 2 placi de sunet, si la ce ai tu, gen laptop iti trebuie o placa de sunet externa pe usb gen http://bit.ly/1pKpcfx. Atunci poti sa-i dai la output ce vrei tu, la laptop in boxe o melodie si la casti alta melodie. Sau daca te referi sa porti castile doar pentru microfon, sa nu se auda nimic in ele sau doar in una din cele doua, si ai driver realteck, la Connector settings ai : Disable front panel jack detection, vezi sa fie debifata. Altfel, daca s-a inteles altceva, explica ce doresti sa faci.

| OhGodWhy explică (pentru CM7YRE):

Adica ma refer ca mi se aude sunetul si din boxele laptop=ului si din casti in acelasi timp.Iar eu vreau sa se auda din casti cand conectez jack-ul, si din boxe cand scot cablul. Sper ca m-am facut cat de cat inteles.Multumesc.