| alex010201 a întrebat:

Ajutor!

Verisorul meu a intrat de prea multe ori pe telefonul meu(Samsung Galaxy mini 2) cand aveam parola cu model.

CE SA FAC!

DAU FUNDA!

3 răspunsuri:
| raikidd a răspuns:

Factory reset din Recovery mode.
Banuiesc ca nu ai inteles nimic asa ca cauta pe google: cum sa intri in recovery mode pe galaxy mini 2; cum dai factory reset din recovery mode.
Un sfat de la mine:Scoate parola! Daca eu iti gasesc telefonul pe jos, ti l-am "spart" fara probleme chiar daca ai parola. Cel mai bine iti instalezi o aplicatii care iti paroleaza doar ce aplicatii vrei tu cum ar fi aplicatia de mesaje.

| mnthseby a răspuns:

Dai un Factory reset

| va2311paa a răspuns:

Urmeaza urmatori pasi in totalitate si vei reusi:
1.stinge telefonul
2. apasa butonul volum - si volum +(deci amandoua butoane de volum), butonul power, si butonul home simultan pana cand. apare Samsung.
3.alege cu butonul volum "wipe data/factory reset"ca sa selectezi trebuie sa apesi butonul power.
4.asteapta pana sa se termine procesul.
5.alege cu butonul volum, reebot sau reboot system now!
6.asteapta..ai telefonul ca nou!