| DistrugatorulDeNuci222 a întrebat:

Am acest laptop timp de un an: https://m.emag.ro/......DXL1VNBBM/ si mereu mi se dropeaza fps urile la jocuri de ex csgo, lol.Am setarile pe low si am 100 fps dar mereu mi se dropeaza fpsurile, este o cale care pot sa nu mai am fps dropuri pe laptopul acesta de ex sa schimb niste setari?

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Nu prea. Din pacate are foarte putin RAM, daca avea macar 8 nu cred ca aveai drops, dar asta nu se poate schimba. E laptop multimedia nu pentru jocuri. Eventual poti mari prioritatea la joc din task manager: Task Manager/ Processes/ Clcik dreapta pe joc /Set priority.

| Andresso a răspuns:

E procesorul foarte slab, nu e pentru gaming. Pentru cs:go iti trebuie un quad core de minim 2. 8ghz sa-ti mearga bine