| Ovi2311 a întrebat:

Am achizitionat un Router MERCUSYS AC12G de pe eMAG si nu primeste net, adica pe telefon cand ma conectez la WIFI zice,, Fara conexiune la internet", am sunat la Digi pentru ca de la ei am netul si mi-au spus ca reteaua este stabila si nu e de la ei si au dreptate pentru ca, cablul de wan merge fara probleme pe routerul vechi dar pe cel nou nu. Are 4 beculete: SYS; WIFI; WAN; LAN si sunt toate aprinse si nu palpaiesc, sunt aprinse constant. Configurarea eu zic ca am facut-o bine adica am pus parola si Connection Type PPPoE asa cum m-a indrumat operatorul DIGI. Va rog frumos sa ma ajutati. Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| ICosmiin a răspuns:

La un router nu trebuie sa ii bagi datele net. ului pentru ca si le ia automat singur. Incearca sa faci configurarea din nou si umbli doar la numele retelei si parola cele pe care le folosesti sa te conectezi pe telefon

| Ovi2311 explică (pentru ICosmiin):

Am incercat si asta si nu merge