| SacuiuRobert926 a întrebat:

Am auzit ca Counter-Strike e un joc de violență si ca daca te joci te face mai violent, e adevarat?
Dar fortnite e joc de violenta? N-am mai jucat de foarte foarte foarte mult timp

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Nah,astea is vrajeli imprastiate de oameni care is anti-jocuri.

| PainTech a răspuns:

La rationamenul asta inseamna ca daca joc HOI4 ajung Regina Angliei si daca ma joc Geometry Dash ajung un patrat? big grin

Daca ai macar 3 neuroni iti dai seama ca jocul e doar un joc si nu are treaba cu realitatea. Daca joci CS nu inseamna ca o sa iti cumperi o arma si o sa incepi sa tragi in politie. Daca joci GTA asta nu inseamna ca o sa incepi sa furi masini de pe strada.

Singurul mod in care un joc video poate provoca violenta e atunci cand te oftici ca pierzi, si nu e vina jocului ca nu sti tu sa te controlezi...

| DarthNiger a răspuns:

rolling on the floor Nu, e total fals, jocurile sunt pur si simplu jocuri si nimic mai mult, nu au cum sa te afecteze, fiindca asa cum am zis, e doar un joc, il joci ca sa te distrezi.