| Alexurukay a întrebat:

Am auzit ca exista un emulator care transforma jocurile ps2 in pc l-am descarcat dar nu stiu cum sa-l folosesc ma ajuta cineva?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce emulator ai folosit? Ar fi fost bine sa scrii ca sa iti pot da sfaturi mai bune. Oricum majoritatea au in coltul stanga sus File - dai click pe File apoi pe Open si cauti jocul in calculator(daca deja il ai), iar apoi Open pe el si pornesti jocul.Trebuie sa stii numele emulatorului si ce fisiere suporta.In functie de ce fisiere(jocuri)suporta.ca sa stii ce fisiere suporta dai click pe open si acolo o sa-ti apara toate tipurile suportate sau cauti pe google.Cam asta e tot, pe scurt. Apoi la emulator cauta settings, tot undeva in stanga sus(depinde de emulator), acolo poti sa-i setezi rezolutia la joc, uneori si viteza, sloturi de salvare a nivelului, etc.Nu pot spune mai multe deoarece nu stiu despre ce emulator e vorba.