| anonim_4396 a întrebat:

Am bagat windows 7 pe pc si cand schimb rezolutia la 1024 sau 1280 se vede in ceata si cresc de la 60 la 75 hertz. Doar cand are rezolutia nativa a monitorului este de 60hertz.Am bagat ultimul driver de la nVIDIA pentru placa video. Mentionez ca pe xp la toate rezolutiile are 60 hertz si se vede perfect.Am aceasta problema cu jocurile mai vechi fifa 07, 08 care merg pe 1024 pentru ca daca o maresc se vede ternul mare.
Acesti 75 hertz afecteaza monitorul?

1 răspuns:
| Wr3nch a răspuns:

Salut. Nu, dimpotriva rata de inprospatare find mai mare jocul ar trebui sa se vada mai bine.