| Marius19986 a întrebat:

Am comandat acum o zi aceasta placa video de pe acest site, http://www.okazii.ro/......a174710567
Am sunat vanzatorul si mi-a raspuns o femeie ca ea nu vinde nimic si ca am gresit numarul. Vreau sa stiu daca vanzatorul imi va da teapa.Eu am ales transportul prin posta, si cand imi va veni coletul pot sa il deschid sau sa il trimit inapoi?
Nu stiu ce sa fac. un sfat?

6 răspunsuri:
| DuDDy24 a răspuns:

Pai...nimeni nu iti pote spune daca o sa iei teapa sau nu. Daca o sa vina prin posta nu ai dreptul sa deschizi coletul decat dupa ce platesti.
Poate nu dat numarul de telefon corect sau nu a raspuns cine trebuia, si mie imi mai raspunde mama la telefon cand nu sunt prin apropiere si spune ce o doare capul.
Eu te sfatuiesc sa mai suni odata, daca din nou raspunde acea femeie...mai bine nu accepta coletul, sunt multi troli pe okazii ( din cate vad asta nu are niciun calificatv pozitiv, asa ca sunt sanse mari de teapa).
Pace!

| Marius19986 explică (pentru DuDDy24):

Daca nu accept coletul ce se intampla?

| TechGuyTpu a răspuns (pentru Marius19986):

Spui daca pot sa verific continutul, daca spune nu, nu acepti coletul.Recomand sa mai suni, poate o fi fost mama lui, daca tot la fel raspunde cel mai probabil este altceva in acel colet.

| Marius19986 explică (pentru TechGuyTpu):

Si daca se afla altceva in acel colet si ma lasa sa il deschid apoi nu mai am voie sa il refuz ce se intampla?

| Marius19986 explică (pentru TechGuyTpu):

Daca nu accept acel colet se duce inapoi nu?>

| TechGuyTpu a răspuns (pentru Marius19986):

Ai voie sa returnezi, mai ales daca continutul este altu.