| Razvann09 a întrebat:

Am cumparat de black friday un laptop de gaming Lenovo Ideapad 3 cu procesor i5 10300h, placa video gtx 1650 4 gb GDDR6 si 8 gb ram. Pana acum am rulat pe el 3 jocuri : Fifa 19, Gta V si Watch Dogs 2. In watchdogs nu am avut probeleme, dar in fifa si gta v mi se misca in slowmotion, dar fps-urile nu scad. Stie cineva ce ar putea cauza acest efect de slowmotion?

6 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Ai instalat corect driver-ul pentru placa video? Cand rulezi jocul il deschide cu placa Nvidia?

| HeeVTM a răspuns:

Sunt 2 posibilitati:
Ori de la temperaturi procesoru sare mai mult de 80 isi da downclock si sta 1/10 din capacitatea lui si asta poate rezulta efectul de reluare.

Sau poate ca placavideo/procesoru are nevoie de mai multa putere sa ruleze fara efectul de threadslagging. (Realuarea)

Incearca sa il bagi la incarcat si intra pe gtav sa vezi daca mai ai aceasta problema, si iti recomand sa iti iei si un cooler pentru el tip covor iti dau eu link de care am si eu il recomand: https://m.emag.ro/......DVYN8LBBM/

| Razvann09 explică (pentru HeeVTM):

Am rulat jocurile doar cu el la incarcat. Si am cumparat si cooler si temperaturile sunt tot mari ( am avut 96 in watch dogs la procesor si 70 laa placa video ). Apare acest efect uneori chiar si cand am graficile pe low.

| Razvann09 explică (pentru HeeVTM):

Si am mai uitat sa zic ca in prima si a doua zi n am avut aceasta problema si jucam fifa pe ultra, rezolutie maxima( fullhd)

| Razvann09 explică:

As putea sa rezolv problema cu throttlestop?