| Rάđü a întrebat:

Am cumparat o tastatura in limba romana si nu pot scrie literele romanesti.
Calculatorul are tastatura setata in engleza. Ce pot face sa mearga?

Răspuns Câştigător
Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Trebuie să faci o setare: Intră în control panel, alege "Regional and language options"=>"Languages"=>Details, iar de aici dai add la limba română.

1 răspuns:
| mikkhhell a răspuns:

Trebuie sa descarci si sa instalezi interfata in limba romana pentru windows-ul tau si abia dupa aceea tastatura ta i-ti va scrie cu litere romanesti.