| Adrian14ad a întrebat:

Am cumparat un calculator nou si are o problema cand a venit de la instalarea de windows si l-am pornit prima data a aparut aia de la windows cum se incarca si dupa a ramas cu ecran negru.Am asteptat ceva timp si l-am scos din priza. Si dupa a pornit, dar problema e cu inca mai face asa din cand in cand si la fel il scot din priza il las 15 secunde il pornesc si merge dar nu stiu de ce face asa.(am Intel i3 7100 4gb ram placa video integrata si windows 10 pro) acum ceva timp am intrat la ceva tutorial cum sa mearga mai bine pe jocuri si zicea sa il dau pe ultimate performance dar nu aveam decat high performance si l-am dat pe ala si de atunci nu se mai oprea ii dadeam shut down si se stingea monitorul si dar calculatorul nu si dupa pornea la loc. Dar l-a reparat un prieten. Dar a inceput sa faca asa la fiecare pornire si cred ca il cam stric daca il scot din priza si vreau sa il repar.

Răspuns Câştigător
| tiberiutiberiu22 a răspuns:

Mai bine il duci in serivice ceva, sau se poate sa fie miscat ramul sau hdd https://www.youtube.com/watch?v=Tysz8cH5mv8 like si subs please