| gigelfrone145 a întrebat:

Am cumparat un Google Play gift card de la o statie Self Pay de 5 euro si nu il pot activa.Imi apara eroarea "Tara codului nu se potriveste cu tara contului".Am incercat sa ma schimb pe o alta tara dar degeaba.

1 răspuns:
| omar456321 a răspuns:

E posibil ca codul pe care l-ai cumparat sa fie specific pentru o tara sau regiune diferita, si imi pare rau sa iti zic, dar codul nu va merge in nicio alta regiune decat cea in care este codul. Fie ca merge sau nu sa il activezi cu VPN nu stiu, dar oricum trebuie sa stii in ce tara exact este codul.