| RazvanIB a întrebat:

Am cumparat un Nintendo DS si nu functioneaza touchscreen-ul (in rest merge perfect, citeste jocurile, porneste, se comporta impecabil). Cand apas pe ecran (cu orice), n-are loc nici o reactie, e ca si cum nici nu l-am atins. De ce si ce se poate face?

1 răspuns:
| xMentalistul a răspuns:

Probabil e o eroare de fabricatie. Daca ai o garantie la el iti recomand sa il duci la reparat. Daca l-ai cumparat ocazie iti recomand sa mergi la un GSM sau la un profesionist pentru a inlocui ecranul de jos.