| nusuntcocalar a întrebat:

Am dat peste un video in care un baiat testa placa video integrata de la ryzen 3 2200g in mai multe jocuri. Apoi am cautat pe yt acelasi procesor cu un 1050 ti, diferenta de 20 de fps sau mai putin, chiar atat de perfomanta este aceasta placa video integrata? (vega 8)?

2 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

NU! E pacaleala! o placa integrata sta foarte departe de una dedicata! Cu alte cuvinte as putea spune ca o placa dedicata este de 2 or mai buna decat una integrata!

| FloriN714 a răspuns:

Cat despre placa video Vega 8, cea integrata in R3 2200g, este o placa foarte ok din punct de vedere al performantelor fata de alte placi video integrate, + ca vine la pachet cu procesorul si nu ai un Minus asa mare fata de altii care au Intel cu 2c/2t cand tu ai dublu + placa vide integrata care duce destul de ok jocurile, dar comparata cu un 1050ti e diferenta mare, totusi, e foarte ok pentru cei low budget.