| Nicolaiciuc_Ionut_2000 a întrebat:

Am descarcat imaginea iso pentru kali linux si am pus-o pe un stick de 8gb prin programul Rufus.Insa dupa ce dau restart la pc si intru in bios nu imi apare ca am introdus un stick cu un sistem de operare.Problema poate fi cauzata de faptul ca am instalat in dual boot si ubuntu? Mentionez ca am incercat sa pun pe stick si cu alte programe cum ar fi linux usb creator, insa aceiasi problema.

1 răspuns:
| Budai_Ghitza_1991 a răspuns:

Trebuie sa faci sticku bootabil ca să ți-l recunoască la boot.
Urmareste tutorialul. Succces!
http://www.ubuntu.com/download/desktop/create-a-usb-stick-on-windows