| Softwer a întrebat:

Am gasit un calculator pe internet, si la ram scrie ca nu are radiator, si vreau sa va intreb, daca nu am acel radiator se poate strica memoria ram sau cum functioneaza?

4 răspunsuri:
| TheSoldier a răspuns:

Daca folosesti calculatorul pentru gaming, iti cam trebuie, dar nu e obligatoriu. Daca il folosesti pentru browsing si office nu e nicio problema.

| Softwer explică:

Cam asta e faza, ca il folosesc sa ma joc ultimele jocuri aparute, sa fac videouri pe youtube etc..., deci sa imi iau unul sau nu? voi cum ziceti?

| Doctorfishadi a răspuns:

La ram nu ai nevoie de radiator neaparat, nu se incinde pentru ca este o memorie rapida.Slotul sa il aibe, restul e poveste!

| AlinMarian95 a răspuns:

In nici un caz! Memoriile ram cu radiator de cele mai multe ori sunt folosite pentru gaming. Nu ai de ce sa iti faci griji.