| Unlucky a întrebat:

Am gta san andreas original cumparat si mergea foarte bine pana cand am incercat sa instalez multiplayer (nu a mers bineinteles) si de atunci cand deschid gta imi zice "gta has stopped working" ce pot face ca sa il repar?

2 răspunsuri:
| Rony56 a răspuns:

Mda... sigur folosesti windows 7! chestia cu has stopped working NU ai ce face, am incercat si la un prieten de al meu, si am incercat orice si nu merge. poate la tine merge (zi-mi ce windows ai, dar sigur ai 7!)
deci te duci la gta san andreas, dai click dreapta, dai propietati, te duci la compatibilitate si incerci windows 98/me sau daca nu merge windows xp service pack 3! bifezi cu run as an administrator si disable display scaling DPI (vezi tu).
la fel faci si la samp.

daca nu merge asa, ADIO! poti doar sa iti pui windows XP SP3 (poti zice ce vrei, dar chiar daca e mai vechi, nu are probleme cu compatibilitatea programelor, de fapt poti lua orice windows xp, dar recomand SP2 minim!
sau mai poti lua windows 8, are el cateva problemute dar nu apar des erori, eu il am si nu prea am erori)
succes!

| Unlucky explică:

Andreas*