| radubv_1701 a întrebat:

Am instalat GTA IV pe Windows 7. Vreau sa stiu de ce merge sacadat, daca exista ceva patch-uri. Mentionez ca am:

-Procesor: Pentium(R) Dual-Core CPU T4500 @ 2. 30GHz
-Memorie instalata (RAM): 4, 00 GB (3, 00 utilizabile)
-Tip sistemȘ Sistem de operare pe 32 de biți

VREAU RASPUNSURI DE LA CEI CARE SE PRICEP

Multumesc, ofer funda

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa folosesti 4 GB de ram (recomandatul la GTA IV) fa patch la kernel: http://www.unawave.de/windows-7-tipps/32-bit-ram-barrier.html?lang=EN
Din punctul meu de vedere este evident ca pe calculatorul tau va rula sacadat GTA IV. Desi a aparut in 2008, jocul este destul de costisitor in materie de cerinte :), deci te sfatuiesc sa reduci din rezolutie/calitatea texturilor ca sa iti mearga minim la 30 fps. Eu as spune un Medium-Low. Acum depinde si de ce placa grafica ai.

| radubv_1701 explică:

Mersi

Răspuns utilizator avertizat