| Marian_Sebastian_1997 a întrebat:

Am internet de la Romtelecom. Internetul meu intra intr-un router din care ies inca 4 fire de internet, dintre care unul din fire, ajunge la mine in calculator. Acum cateva luni, mi-am cumparat un router wifi. L-am instalat, aveam semnal perfect, dar nu imi merge internetul nici pe telefon, nici pe calculator. Însă pot vorbi doar de whatsapp, pot trimite poze, voice record, video, dar nu pot sa primesc nimic, in afara de mesaje. Cand scot routerul wifi si bag cablul in pc, merge perfect. Ce pot sa fac sa imi mearga si mie wifi-ul? Va roooog

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Tu nu ai nevoie de router WiFi (ai deja roputer de la romtelefon). Un Access point ți-e suficient.
Ai putea folosi modelu' ăsta:
...r-300mbps/
(eu îl am, configurat tot ca a.p. și sunt foarte mulțumit).

| TelekomRO a răspuns:

Va recomandam sa apelati serviciul Asistenta PC 0903.903.903, modalitatea de tarifare pentru acesta fiind descrisa aici: http://www.romtelecom.ro/asistenta/asistenta-0903903903