| 6cai a întrebat:

Am internet pe Romtelecom, oare as putea sa-mi fac server de counterstrike?

Răspuns Câştigător
| -=AleCS=- a răspuns:

Iti trebuie viteza mare de UPLOAD nu de download, depind cat ai tu... daca ai IP static e perfect, daca ai dinamic trebuie sa tii serveru deschis permanent ca sa ramana, daca nu o sa ti se tot schimbe adresa la server, dar daca vrei doar asa sa te joci din cand in cand cu prietenii merge si dinamic fara problema
deci, da poti sa faci server de cs de la clicknet *si eu am tot de la ei*

2 răspunsuri:
| BrD a răspuns:

Nu conteaza de unde ai net ci viteza pe care o ai. Daca ai viteza buna si calculatorul bun, poti face server happy

| 6cai explică:

Eu n-as fi atat de sigur, am auzit ca-ti trebuie ip static, si romtelecomul are dinamic.