| Stanciu_Razvan_1999 a întrebat:

Am laptop HP iar cand sunt in jocuri si incerc sa folosesc tasta F1 mi se activeaza functia de help care este pe acelasi buton si imi intra in browser. Cum scap de asta, acelasi lucru e valabil si pentru F F3 F4, toate au o anumita functie

4 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Salut!
Exista un buton "Fn" pe tastatura, undeva in partea stanga.
Daca tii apasat "Fn" + F1 se foloseste tasta F1 in mod normal.
Daca apesi doar tasta F1, se foloseste butonul multimedia de intrare in Browser.

Setarea default a tastei Fn poate fi schimbata din Setup BIOS pe unele dispozitive.

| Stanciu_Razvan_1999 explică (pentru PainTech):

Am laptop cu win10, cum pot schimba ca F1 sa fie default iar cans apas fn + f1 sa imi intre in browser?

| PainTech a răspuns (pentru Stanciu_Razvan_1999):

Dupa cum am zis, e posibil sa gasesti aceasta setare in Setup BIOS > Advanced > Function Key Behavior.

In functie de laptop, e posibil ca o setare asemanatoare sa fie si in Control Panel > Keyboard sau in "Windows Mobility center".

| Melc12345678 a răspuns:

Pai, ai putea sa schimbi controalele jocului din setari...alta idee nu am!