| Maaxi a întrebat:

Am luat jocul unturned de pe steam si cand am incercat la rezolutie sa ii dau fullscreen mi s-a stricat si acu imi scrie out of range si nu stiu sa il fac la loc.Am incercat si click dreapta pe iconita de pe desktop si din steam am incercat sa sterg si un folder din regedit dar tot la fel, am incercat sa dezinstalez si sa instalez la loc dar nimic nu a mers -_- so i need some help

9 răspunsuri:
| xFluing a răspuns:

Ce rezolutie are monitorul tau? Sa stii ca nu sunt telepat.

| Maaxi explică (pentru xFluing):

Eu il tin pe 1280 pe 1024 am wind 8 si imi arata ca as putea 1600 pe 1200 dar se buguieste mai mult ca sigur ps: multumesc ca incerci sa ma ajuti

| xFluing a răspuns (pentru Maaxi):

Incearca asta. Du-te la joc (pe steam) da dreapta click pe el, te duci la properties. Acolo imediat ce se deschide ar trebui sa vezi un buton pe care scrie "set launch options" da click pe el si acolo in casuta care apare scrie -windowed (sa fii sigur ca ai si acea cratima inainte de windowed). De asemenea -w 1280 -h 1024 si vezi daca merge asa. Daca nu, lasa doar pe windowed si seteaza rezolutia cat timp e inca fereastra. E posibil ca monitorul tau fiind 4:3 (cu rezolutii gen 1024x768, 1280x1024) sa nu suporte rezolutiile 16:9 (gen 1920x1080, 1600x900, 1280x720) dar ma indoiesc ca asta ar fi problema.

| Maaxi explică (pentru xFluing):

Am incercat asta inainte sa intreb pe TPU si tot la fel este imi scrie out of range cu rosu fundalu negru si imi zice ca e max 1440 pe 900

| xFluing a răspuns (pentru Maaxi):

Ah, pai 1440x900 e o rezolutie pe care nu o suporta monitorul tau. Daca nu a mers, nu prea stiu ce e de facut, decat sa te joci cu rezolutia monitorului in speranta ca se va schimba si rezolutia jocului.

| bwmer2 a răspuns (pentru xFluing):

Bai da nu mere nimica?

| Pricob_Mihai_1993 a răspuns:

Intra iun joc si char daca e negru apasa ALT+ENTER

| Ta_Ra_1973 a răspuns:

Nu stiu, cum se repara, dar eu am apasat ALT+SHIFT.SI A MERS.

| Ta_Ra_1973 a răspuns:

Ba dar zi-mi si mie un cod de la unturned