| catalin542000 a întrebat:

Am mai cautat pe net si am gasit asta

Calculator i7 870s–quad core /video gtx 960 –gaming / nou
Procesor i7 870s –q3mt –quad core cu 8 mega
2. 60ghz-3.60(turbo) 4cores/8mb cache/45nm Lynnfield/95w
Placa de baza Acer H57H-AM (sata/pci exprees)
8 giga ram ddr3 1600 mhz
Hdd wd 640 giga
Sursa 650w –tech solo
Carcasa tech solo+card reader
Placa video Asus nVidia GTX 960, STRIX-GTX960-DC2OC-2GD5, 2GB GDDR5, 128bit-sigilata /noua –duce toate jocurile noi aparute
CALCULATORUL SE VINDE PE COMPONENTE SAU ASAMBLAT –CONFIGURATIA SUPORTA UPGRADE SAU DOWNGRADE

este bun?

9 răspunsuri:
| Anonimuserr a răspuns:

Da este un calculator bun. Placa video este una foarte bună dar nu excelentă pentru că are doar 128 de biți.
procesorul din câte văd este pe 45 de nanometrii și lansat în 2010. Oricum este încă bun.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anonimuserr):

Care e excelenta la tine?

| Anonimuserr a răspuns (pentru anonim_4396):

Una foarte perfomantă pe 256 sau 384 ori 512 biți
Gen http://www.emag.ro/......D758RBBBM/ sau una mai slabă http://www.emag.ro/......DGBX6MBBM/

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anonimuserr):

Ma asteptam sa zici gtx 980ti sa fiu sincer

| catalin542000 explică (pentru Anonimuserr):

Mie imi place prima placa video dar daca mi-o ei tu

| Anonimuserr a răspuns (pentru catalin542000):

Ți-aș lua vere. Dar să îmi iei și mie un BMW Seria 7 îți iau și eu.

| catalin542000 explică (pentru Anonimuserr):

Sunt scumpe stiu dar este faina masina

| Anonimuserr a răspuns (pentru catalin542000):

Placa aia este bună care ai specificat-o tu. Dar oricum una de 500 600 de RON DDR5 poți juca toate jocurile și pe Full HD. Crede-mă.

| catalin542000 explică (pentru Anonimuserr):

Stiu dar daca se poate mai sus de ce nu adica totusi i7 ala si placa aia se potrivesc cat de cat? ori si cum am sa fac upgrade pe viitor sa ajung la un 980 macar nu mai zic de 980ti si un procesor i7 4790k nu mai zic de 6700k.