| alexboss2020 a întrebat:

Am o intrebare oare se mai merita FX 8350 in 2017?
Adica eu am un ryzen... nu vreau sa spun de care ca e unul pe aici care zice ca ma dau mare si am comparat procesorul meu cu un FX 8350 si diferentele sunt mari mai ales la rendare, am vazut 10 benchmark-uri diferite pe yt si ryzen 5 1400 cel mai ieftin ryzen 5 bate in gaming si streaming FX 8350 in mass effect andrometa ryzen-ul acela era mai bun cu 12 fps-uri si in celelalte jocuri cam la fel.Cei care aveti procesoare mai slabute oare v-ati face upgrade la FX 8350? Daca da spuneti-mi de ce!

1 răspuns:
| GrepolisKing a răspuns:

Desigur, de ce nu ai face asta.
Procesoarele fx inca au o putere destul de semificativa, dar probleme la racire, in schimb pentru un pc buget (adica sa fie la reducere procesorul si sa nu-ti poti permite un ryzen, atunci, da merita inca!)