| anonim_4396 a întrebat:

Am o întrebare! Vă rog seriozitate!
Am cumpărat un PC de la Altex în 2020 în luna octombrie şi de atunci s-a umplut cu praf (îl țin pe birou nu jos) şi începea să se încălzească şi prin 2021 am comandat de pe net aer comprimat cu tub care se pune la vârf,când am început să îl curâț (menționez că este o carcasă de la Aqirys,nu am desfăcut garanția sau calculatorul!) Acolo în spate are o găurică şi am pus acel tub acolo jos unde era lângă garanția şi dacă mă aplecasem puteam să curăț mai bine placa video şi m-am aplecat din greşeală prea tare şi cu tubul de la aerul comprimat am îndoit puțin garanția,întrebarea mea,este valabilă? (Din tot sufletul meu mi-am dorit acest PC,nu vă imaginați cât suflet am pus la acest PC am avut grijă de el ca şi ochii mei din cap, nu voiam să se întâmple acest lucru!) Ca să vă dați seama cum arată garanția, imaginați-vă cum luați o foaie A4 şi o rupeți un pic la colț dar foarte puțin nu exagerat de mult.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"în spate are o găurică ...am îndoit puțin garanția, întrebarea mea, este valabilă?"

nu e prea clar ce intrebi! Asta cu toată seriozitatea. Dacă ai rupt sigiliul, adio garanție. Și ssta tot cu toată seriozitatea

| soundgood a răspuns (pentru sierra1):

Nu am rupt-o cu totul, ai whatsapp să îți trimit poză cum arată?

| sierra1 a răspuns (pentru soundgood):

Atunci ai scăpat...