| Apostol_Stefan_1998 a întrebat:

Am o mare problema.Vreau sa reinstalez windows pe un pc si imi apare eroarea aceasta "error loading operating system". Apare mereu inainde de acele 39 de minute la windows xp.Am incercat peste 5 windowsuri... Ajutati-maaaa

1 răspuns:
| Mihail2020 a răspuns:

Salut!
Un lucru iti zic sunt doar 4 pasi de urmat dar inainte sa ajungem acolo:
Error loading operating system:Traducere.
Sistem de operare eroare de încărcare.
Mereu windosul la acel moment se incarca intre minutele 33-39 atunci dureaza mai mult (nu mai merge Mouse sau tastatura) timp de cateva minute care trebuie sa astepti.
Dar problema la tine este:
Aceasta eroare apare cel mai probabil, atunci când o închidere calculator necorespunzătoare cum ar fi pană de curent, etc Această cauză sistemul de operare format corupt și, prin urmare, calculator instalat nu să recunoască sistemul de operare instalat pe HDD.
HDD (inseamna Partitile C,D, E, F, G, etc).

Necunoștință utilizatorii instala o nouă copie a sistemului de operare și a provocat le-a pierdut de datele lor, în loc de a instala o nouă copie a sistemului de operare de pe HDD-ul computerului, are o soluție care este liniștită timp simplu și foarte puțin consume.
Doar să urmezi pașii de mai jos și veți obține ferestrele difuzate din nou ca înainte.
Pasul 1: Boot computer cu ajutorul Windows XP disc (Încercați să utilizați același disc, cel pe care îl utilizați pentru a instala sistemul de operare anterior).
Pasul 2: în cazul în care expertul de instalare vă întreb aceste trei opțiuni:
=>Apăsați "Enter" pentru a instala o copie nouă de Windows XP.
=>Apăsați "R" pentru a repara.
=>"F3" pentru destul.

Selectați numărul de opțiunea 2 " Apăsați "R" pentru a repara ". Acesta vă va direcționa către Command Prompt (DOS). Și apoi doar să urmezi instrucțiunile date apar acel moment pe dvs. Monitor Ecran / LCD. Notă:
Locația implicită cursorul pe incepe prompte de la C Drive " C: \ Windows> _ ", astfel încât să fie sigur de a schimba locația cursorului la o altă unitate ca D, E unități " D: \> _ ". Puteți comuta Drive tastând " D: "și apăsați " Enter "sau altfel unitate de scanare nu va rula în mod corespunzător.
Pasul 3: Acum, când intra în unitatea D " D: \> _ "de tip această comandă" CHKDSK (Space ) C: "și apăsați" Enter ". CHKDSK (Verificare disc), comanda va începe scanarea disk și va rezolva problemele format corupte de la sine.

Pasul 4: Când scanarea CHKDSK completează, ea vă va arăta starea curentă a unității scanate. După care tastați doar " Exit "și apoi apăsați" Enter ", computerul va reporni.

Iar la cat am scris aicea macar merit o funda macar atat.
Mult Succes!
Daca urmaresti pasii vei rezolva problema cu siguranta dar cel mai bine este sa le notezi undeva si dupa aceea sa faci acest lucru.