| Intrebare50 a întrebat:

Am o placa video AMD RX 480.
Cam ce temperatura trebuie s-aiba maxim ca al meu prinde cam 80 90 grade?

Răspuns Câştigător
| N0xEterniS a răspuns:

Placile AMD in general, ating o temperatura mai mare ca cele Nvidia. Placa ta RX 480 este setata din fabrica sa NU depaseasca 80 de grade ( la 80 de grade, ventilatorul sau ventilatoarele placii se invart la 100%, temperatura nu ar trebui sa creasca ). Daca depaseste 80, ai o problema cu systemul de cooling din pc, airflow'ul, praf.