| D33jayDany a întrebat:

Am o placa video nVIDIA GeForce FX 5500.
Este buna pentru gta sa minecraft si alte jocuri?

Imi puteti spune cati mb are?

Răspuns Câştigător
| Andrei7520152 a răspuns:

Are 256mb. puteai gasi foarte usor cu o cautare google. GTA e o serie de jocuri. GTA 3, GTA Vice City si San Andreas le poti rula. GTA 4 sa nici nu te gandesti :)) Pt inceput, gta4 are nevoie de o placa video cu pixel shader 3.0 integrat. Minecraft cere vreo 32mb video sau ceva de genul, nu se compara
http://www.google.ro/......tp?/search

| D33jayDany explică (pentru Andrei7520152):

Dar dga san andreas merge ca vreau sa joc samp?
sau imi puteti da fta vice city in varianta setup fara cd1 cd 2?

| Andrei7520152 a răspuns (pentru D33jayDany):

Nu ma joc samp, nici nu stiu cum arata. Daca are aceeasi grafica cu gta san andreas, atunci o sa-ti mearga. cauta 'samp system requirements'

| D33jayDany explică (pentru Andrei7520152):

Aha deci placa video e bine doar de mai am nevoie imi iau de 2 3 gb

7 răspunsuri:
| SlenderMan299 a răspuns:

Ai o placa ca a mea minecraft nu-ti mere pe placa aia gta mere.Placa are 256MB Ram. Funda?

| AdreAdre a răspuns (pentru SlenderMan299):

Prost mai esti..normal ca ii merge minecraft..ptr minecraft ii trebuie 2GB RAM nu placa video...

| SlenderMan299 a răspuns (pentru AdreAdre):

Cu 256mb ram ma refeream la memoria placii video ma.Si la orice joc iti trebuie placa video.Nu poti juca un joc fara placa video, de fapt nici nu poti intra pe pc.Si in cerintele minecraftului scrie clar:Video Card : 128 mb(avand placa de 256 de mb iti va putea merge).Eu am rulat minecraftul cu un procesor de 1, 4 ghz (pe low).

| AdreAdre a răspuns (pentru SlenderMan299):

Nu scrie ca trebuie placa video de 128MB. daca te-ai uita pe site-ul oficial, nu la toate porcariile, ai vedea ca scrie ca cere minim placa video Intel GMA 950 sau AMD.La recomandat ( ca sa-l joci pe toate la maxim) cere GeForce 6xxx sau Ati Radeon 9xxx.el are GeForce 5500..deci ii merge bine.nu conteaza memoria placii video. daca jocul cere GeForce 6200 512MB iar tu o ai GeForce 7800GT 128mb iti merge.acest "MB" este pentru a deschide mai multe programe in acelasi timp.