| Roberturica a întrebat:

Am o placa video nVIDIA gtx 950 2gb si de cateva zile ajunge la 95grade in jocuri. Ce ar trebui sa fac?

2 răspunsuri:
| alexboss2020 a răspuns:

Man a ajuns la 95 de grade holy ***, ma mir ca nu ai aruncat-o la gunoi pana acum ti se ardea pc-ul, du placa video la un service si vezi ce e cu ea sau vezi ce problema ai in pc dar fara sa il deschizi windows-ul s-ar putea daca mai stai 2-3 ore sa ti se buseasca placa video.

| DavidoffUser a răspuns:

Ia MSI Afterburner, setezi de acolo coolerul, poate stai cu el la 30%, cine stie.
Scoate-o din pc si curat-o de praf pe la cooler, pe spate, dar sa fii atent sa nu indoi pinii.
Si stai linistit ca nu se arde pc-ul, se arde doar placa daca e sa se duca.
Si la 95 de grade cum se comporta? ai artefacte, dungi pe ecran?
Daca e totul in regula, ia ce ti-am dat eu si seteaza coolerul in "cu.r.v.e" pe diferite procentaje la anumite temperaturi si o sa fie bine.