| MaCheamaGogaie a întrebat:

Am o problema.Am instalat DirectX si imi spune ca e instalat, dar cand intru in lista cu programe nu apare.Si nu merge sa joc jocuri deoarece imi da tot felul de erori legate de DirectX.Mentionez ca calculatorul este bun, ar trebui sa mearga jocurile la care imi da eroare.

Răspuns Câştigător
| Antyss08 a răspuns:

Reinstalează atunci driverele din nou sau descarcă pe cea mai recentă apăruta.
La nVIDIA.

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Nu ai mentionat ce placa video ai, si poate acea placa nu suporta direct X de care ai tu nevoie!

| Antyss08 a răspuns:

Încearcă http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=35
Desăre ce joc este vorba?
Ce placă video ai?

| MaCheamaGogaie explică:

Placa video este buna, este cea mai noua imi mergeau toate jocurile pana la chestia asta (far cry 3 gta IV etc)nu stiu sigur de care e ca tata a luat-o. DitectX este ultima versiune.Si nu imi merge nici un joc de la cele mai praf la cele mai bune

| Antyss08 a răspuns (pentru MaCheamaGogaie):

Reinstalează atunci driverele din nou sau descarcă pe cea mai recentă apăruta.
La nVIDIA.