| ALEXWWE a întrebat:

Am o problema, cand ma joc mult pe un joc in full screen sau ma uit pe YouTube la mai multe video-uri tot in full screen, la un momendat mi se stinge PC-ul!
Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| punkbuster9988 a răspuns:

Asta e nasol.Incearca sa reduci fps in setarile monitorului sau sa opresti programele care ruleaza in fundal daca sunt multe(de obicei antivirusul iti face farse din astea).Ar putea fi multe alte cauze mai bine cauta pe un site de specialitate findca pe net sigur gasesti solutii.

| ALEXWWE explică (pentru punkbuster9988):

Cum pot intra in setarile monitorului? (Pe Windows 7)

5 răspunsuri:
| punkbuster9988 a răspuns:

S ar putea opri si din cauza temperaturii sau a virusilor.Incearca sa cureti sistemul de racire sau sa rulezi o scanare.(daca ai 2 anti virusuri o sa se detecteze unul pe celalalt ca virusi periculosi si iese urat).

| punkbuster9988 a răspuns:

Asta chiar nu stiu eu am Windows xp scuze(prefer sa nu ti dau instructiuni gresite).Sa stii ca m am informat un pic pe site uri de specialitate si majoritatea celor care au avut o astfel de problema(pc-ul se opreste neasteptat)au rezolvat o curatand calculatorul de praf(in interior).Si eu am avut o problema asemanatoare si la fel am facut si a mers.

| ALEXWWE explică (pentru punkbuster9988):

Ok,mersi,dar cu ce sa curat PC-ul fara risc? Cu aspiratorul? Cu carpa?

| punkbuster9988 a răspuns:

Il deconectezi mai intai sau opresti curentul si apoi il demontezi si il aspiri un pic in zonele unde s a strans mult praf(nu ti garantez ca o sa mearga, dar merita sa incerci). Daca l cureti si tot face figuri sa stii ca ar putea fi de vina placa de retea(ar putea fi veche si acest lucru ar cauza mai mult ca sigur problemele).