| Alina911 a întrebat:

Am o problema cu ati catalyst. Dupa ce deshid un joc in pc imi intra in standby. l-am dezinstalat si am instalat din nou ultima versiune dar nu am rezolvat nimic straight face. Ajutati-maaacrying(

5 răspunsuri:
| monstrulet a răspuns:

Cu ce jocuri ai incercat?
Intra tot calc in standby sau doar monitorul?
Daca doar monitorul, e posibil ca rezolutia pe care porneste jocul sa nu fie suportata de monitor, incearca sa reinstalezi jocul.

| monstrulet a răspuns:

Nu e un lucru chiar asa obisnuit ce ti se intampla, dar poti incerca:
1. Sa dezactivezi screen-saverul
2. Sa pui "turn off monitor" pe "never"
Dar banuiala mea e ca placa video se supraincalzeste(ori din cauza prafului, ori nu mai merge coolerul). Sau mai putin probabil sa fie monitorul vechi, si sa inceapa sa defecteze.
Ar fi o idee buna sa-l cureti de praf inauntru.

| monstrulet a răspuns:

Ar fi o idee buna sa-l cureti de praf inauntru.(la unitate ma refer)

| Alina911 explică:

Monitorul intra in standby.Am incercat cu sims 2, second life, chicken invaders si asa face la toate. Jocul merge pentru 1 minut, se vede clar dar dp aceea intra in standby thinking

| Alina911 explică:

O sa il curat de praf pentru ca screen saver-ul este dez, si am turn off monitor pe neveroh go onlaughing)Mersi:*