| GabrielNeamtu a întrebat:

Am o problema cu cs-go pe laptop am modificat rezolutia pe 16:9(1920x1080)si imi arata ecranu nonstop negru.Ce sa fac? Cum sa rezolv sau sa schimb rezolutia? Am nevoie de ajutor

1 răspuns:
| Dani778 a răspuns:

Salut! Poti schimba rezolutia cu ajutorul Regedit-ului. Pas cu pas:
1. Apasa pe butonul start sau pe iconita de windows
2. Scrie Regedit
3. Navigheaza HKEY_CURRENT_USER -> Software -> Valve -> Half-Life
4. Schimba resolutia cu rezolutia ta: Width x Height (Exemplu: 1440x900)
In cazul in care nu a mers incearca:
1. Intra in proprietatile CS:GO -> Steam library ->General -> launch options 2. cauta setting.Defaultresolutions si setting.defaultresolutionsheight
3. Schimba cu rezolutia calculatorului tau (exemplu 1440x900)

Daca nu ti am fost de folos imi pare rau, am facut ce am putut.