| kiddu01 a întrebat:

Am o problema cu driverele, nu mi le gaseste WIN7 ( asta e problema ), pe XP mi-au mers direct de pe Driver Booster, dar pe 7 am incercat urmatoarele: DriverUpdaterPro / 3DP Chip / Driver Easy / Driver Tuner / Smart Driver Update / Driver Update / Driver Checker / Driver Mender / Driver Feth / Driver Fighter / Driver Doc / WinThruster... Nici unul din acestea nu m`auajutat sad

! Cine stie... sad

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Fa urmatoarele: Instaleaza "Adobe Flash Player" si apoi "Ma Config": http://www.ma-config.com/en
Apasa pe Start detection/Agent installation/Automatic Installation/. Va apare sa download-ezi fisierul MaConfig_Win.exe. Il download-ezi si apoi il instalezi. In acesta perioada nu inchizi pagina de internet. Dupa instalare dai iarasi "Start detection" si te uiti apoi in "My Drivers". Acolo vei vedea 3 categorii de drivere: verzi, cenusii si galbene. Cele galbene sunt neinstalate. Le instalezi. Cele verzi sunt mai noi. Daca vrei le instalezi, daca nu, nu. Cele gri nu le gaseste. Mai rar se intampla asta. Succes!

6 răspunsuri:
| Nelu62 a răspuns:

Mai bine vezi ce componente ai in pc, si cauta driverele manual.

| kiddu01 explică (pentru Nelu62):

Vechi, nu le m`ai gasesc... Mersi happy

| Nelu62 a răspuns:

Incearca! Eu am gasit pentru imprimanta Canon Pixma ip 2200, scaner Mustek BearPaw 2448 TA Plus si altele, pentru win.7 ultimate.

| anonymoussses a răspuns:

Depinde driver pentru ce mai exact, daca acea componenta este foarte veche s-ar putea sa nu existe deoarece am si eu niste casti care merg DOAR pentru xp si nu merg la windows 7 sau 8 am incercat ca si tine toate metodele dar nu merge asa ca e timpu sa cumperi alt ceva, asta se intampal deoarece producatorii nu mai sunt interesati sa fac drivere pentru noile sisteme de operare

| kiddu01 explică (pentru anonymoussses):

Ar trebui sa ne cumparam ceva nou laughing big grin

| anonymoussses a răspuns (pentru kiddu01):

Daa laughing)