| LukWhuzTalkin a întrebat:

Am o problema cu netu-mi-a aparut un mesaj cu "low connectivity or no connectivity"ar rezolvat problema aia dar netu tot nu merge nu imi acceseaza nici o pagina web iar calculatorul parca merge mai incet
CE se fac? Va rog sa ma ajutati nu vreau sa raman toata vara fara net
FUNDA FUNDA FUNDA FUNDA FUNDA!

3 răspunsuri:
| AntonyoBoss a răspuns:

Ai putea vorbi cu cei de la net sa le spui ca ai probleme sau ai putea avea virusi poate ai faci o scanare sa fi sigur.Bafta

| tteo92 a răspuns:

Nu ai instalata placa de retea cum trebuie.
Du-te in meniul de start, dai click pe "run" si scrie " ncpa.cpl" (enter) apoi o sa ti se deschida "network conections" dai dublu' click pe "local arena conetion" si pasa pe " properties" si acum debifeaza "internet protocol (TCP/IP)". Dacă nu este posibila conectarea la Internet,trebuie să gastesti motivul, verificand dispozitivele hardware, daca nu merge nici asta, atunci v-a trebuii sa iti instalezi windows...sau mai ar fi o solutie dar e mult prea complicat, e mai simplu o reinstalare de windows.bafta.

| Adrian_Aparascăi_1998 a răspuns:

Fii atent vorbesti cu parinti si le spui sa sune la aia care vo bagat netu si sa le spuna sa vina sa-l faca sigur o sa til faca. pentru alte informati dj.don112 funda?