| alecuelis0020 a întrebat:

Am o problema cu placa video, recent am instalat windows 7 pe calculator si sincer nu-mi citeste deloc placa video, imi ramane doar la 1024x640 rezolutia, si nici macar nu-mi recunoaste placa video, ce as putea sa fac in privinta asta?

2 răspunsuri:
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Dai Windows Automatic Updates si iti instaleaza el updaturile si driverele.

2 Instalezi Driverul cu CD/DVD original de la placa video.

3 Daca nu merge nici una instaleaza Driver Booster este un program care iti instaleaza driverele la zi si merge foarte bine dai Update/Actualizare driver si incepe el sa instaleze.

PS:Versiunea free ai 60 de instalari la orice driver, iti scaneaza el ce drivere trebuie Actualizate, dar viteza lui de descarcare sau de instalare este putin lenta.
Link:
http://www.iobit.com/en/driver-booster.php
Mult Succes!

| alecuelis0020 explică (pentru DragomirMihail2020):

Multumesc,o sa incerc si daca merge, o sa-ti dau fundita!