| WeAreSmart a întrebat:

Am o problema cu World of Tanks. Deci s-a descarcat si s-a instalat totul, dar cand dau ""joaca" apare o fereastra mare, alba si apoi dispare si jocul nu se mai porneste.

Care e problema si cum s-o rezolv?

Răspuns Câştigător
| TudyMNX a răspuns:

Nu cred. directx 11 trebuie sa fie compatibil...si eu am incercat sa il fac ieri..am instalat si tot ce trebuie dar cand trebuie sa intru in batalie nu se mai incarca linia aia si se blocheaza...la mine e de la configuratie
funda?

4 răspunsuri:
| TudyMNX a răspuns:

1.incearca un restart la pc
2probabil si tie ca si mie iti trebuie configuratie mai buna happy adica ram mai mare poate si placa ..etc..verfica cerintele jocului

| WeAreSmart explică (pentru TudyMNX):

In cerintele jocului se cere DirectX 9.0c iar eu am DirectX 11, ar putea fi asta o problema?

| WeAreSmart explică (pentru TudyMNX):

La problema ta este un tutorial dar cred ca deja l-ai vizionat http://www.youtube.com/watch?v=5h14a_mWXFM

| TudyMNX a răspuns (pentru WeAreSmart):

Nu cred. directx 11 trebuie sa fie compatibil...si eu am incercat sa il fac ieri..am instalat si tot ce trebuie dar cand trebuie sa intru in batalie nu se mai incarca linia aia si se blocheaza...la mine e de la configuratie
funda?

| Luncasu_Cosmin_1995 a răspuns:

Uite eu cred ca e de la DirectX pentru cacalculatorul meu este foarte bun da imi da si mie aceeasi eroare.Dar tie cand ai instalat World Of Tanks nu ti-a dat sa instalezi si DirectX 9.0c?