| StuzZ a întrebat:

Am o problema... nu de mult mi-am instalat W8 si a aparut o problema... incerc sa pornesc Diablo3 si imi da urmatoarea eroare: "click to retry creating D3D devices" am instalat ultima versiune de DirectX si ultima versiune de NetFramework daca aveti ceva solutii si ma puteti ajutata va multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| mickeyMT a răspuns:

Mai verifica odata system requirements, sau ruleaza in compatibility mode. Daca nici asa nu merge, atunci ar trebui sa incerci sa cauti tu rezolvarea pe net. Dai un google search si gasesti persoane care au avut aceeasi problema, nu-i pui pe altii sa caute pentru tine. Sincer asta e mentalitatea mea. Iar daca totusi vrei sa faci asta, intrii pe forumul jocului si ceri acolo ajutor.

3 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Incearca sa-l rulezi in compatibility mode pentru Xp sp3.

| mickeyMT a răspuns:

Ai facut update sau instalat ultimul driver pentru placa video?

| StuzZ explică (pentru mickeyMT):

Ma am facut update dar tot nu merge...

| mickeyMT a răspuns (pentru StuzZ):

Mai verifica odata system requirements, sau ruleaza in compatibility mode. Daca nici asa nu merge, atunci ar trebui sa incerci sa cauti tu rezolvarea pe net. Dai un google search si gasesti persoane care au avut aceeasi problema, nu-i pui pe altii sa caute pentru tine. Sincer asta e mentalitatea mea. Iar daca totusi vrei sa faci asta, intrii pe forumul jocului si ceri acolo ajutor.