| Gabytu2002 a întrebat:

Am o problemă, recent am luat de la un prieten jocul Transformers rise the dark spark, in timpul acelui mic clip se misca perfect, la fel si in meniu, cand dau play, efectiv ma scoate, fara ca eu sa fac nimic, cine ma poate ajuta? Nu stiu ce sa ii mai fac.

8 răspunsuri:
| TheCrusader a răspuns:

Zi-mi asa:
- ce procesor ai
- ce placa video ai
- cat ram ai
- ce versiune de directx ai? Daca nu sti, instaleaza-ti directx 10 ca versiunea aia era in 2014.
- ce ai incercat deja si nu a mers? Ca sa nu incercam deja ce nu merge.

| Gabytu2002 explică (pentru TheCrusader):

Procesor : AMD Athlon 2.60 Ghz
Placa video : Nvidia GeForge 8400 GS, 1, 3 GB
RAM: 2GB
Am DirectX 9.0 daca nu mă înșel
Windows 7.

| Gabytu2002 explică (pentru Gabytu2002):

Jocul respectiv a venit cu tot cu niste versiuni de directX, prima oară nu le-am instalat, am vrut sa vad daca merge, nu a mers, le-am instalat pe toate, exact aceeași problemă, de incercat alte versiuni nu am făcut o, fiindcă nu am știut ce versiuni sa ii mai bag, mai aveam și eu bagate de dinainte sa le bag pe alea și exact aceleași probleme, dar fac ce mi-ai zis mai sus, incerc cu DirectX 10. Mulțumesc pentru sfat. Totuși dacă mai poate fi ceva înafara de asta, te ascult cu drag!

| TheCrusader a răspuns (pentru Gabytu2002):

Ai doar 2GB de Ram?

| Gabytu2002 explică (pentru TheCrusader):

Da, am menționat și mai sus, totuși, nu are cum sa fie de la RAM, îmi rulează Farming Simulator 2015 și Euro Truck Simulator 2

| TheCrusader a răspuns:

Ai incercat sa pui toate setarile pe low? Daca nu sti la ce setari sa umbli, scriele aici si iti spun eu ce trebuie dat jos. Daca nici asa nu merge, trebuie de vazut crashlogs-urile. Pe undeva trebuie sa fie un fisier cu ce s-a intamplat in neinregula. Cauta si in %appdata%

| Gabytu2002 explică (pentru TheCrusader):

Am dat și pe lie, sunt jucător mai avansat puțin, adică nu a chiar așa nob sa nu fi făcut aceste lucruri.

| Gabytu2002 explică (pentru Gabytu2002):

LOW******* Am incercat sa schimb rezolutia, intr-utotul, dar fara folos
si grafica si tot. Dar, tot in zadar a fost.